THE HıZ TESTI DIARIES

The Hız testi Diaries

The Hız testi Diaries

Blog ArticleSorunlu bir ağı düzeltmek isteyen herkes için ilk alınması gereken aksiyonların başında paket kaybını (packet reduction u) durdurmak olmalıdır.

Examination sonucuna göre; Down load: Veri indirme hızınızı, dolayısı ile internet bağlantı hızınızı ve kalitesini temsil eder. Servis sağlayıcınıdan aylık ödemeler dahilinde alış olduğunu hizmetin ifade ettiği internet hızını bu testin sonucunda da almanız beklenilmelidir.

Bilgisayarınızın modem cihazınıza facts kablonuz (Ethernet girişi) ile bağlı olduğundan emin olunuz.

Eğer Türkiye lokasyonunda examination yapmak istiyor iseniz ileri bir tarihte bu hizmeti kullanabilirsiniz. Yurt dışı VDS kullanıcıları ise 700 mbps’e kadar olan hızlarını bu şekilde examination edebilirler.

En İyi Hız Testi Siteleri İnternet hız testi siteleri ile hangi internet sağlayıcısını kullanıyor olursak olalım, internet hızımızı ölçümleyebiliyoruz. Fakat internet hız testi siteleri farklı algoritmaları kullanarak farklı sonuçlar verebiliyor.

Speedtest.net şu anda internet üzerinde mevcut olan en popüler hız test Net sitesi. Bu, internet hızını belirlemek için kullanılır ve tercihinize göre hız test sunucuları yeri vardır, otomatik olarak sizin internet hızını belirlemenize lawnımcı olmak için en iyi sunucu bağlanır.

Netspeed internet altyapı sorgulama sistemiyle sadece adres bilginizle alabileceğiniz maksimum hızı ve fiber altyapı durumunu kolayca sorgulayın.

Başvurunuz esnasında paylaşacağınız İnternet Hız Testi GSM numarası, Advert-Soyadı, hizmet almak istediğiniz adreste mevcut altyapıya uygun Netspeed ürün ve kampanyaları hakkında tarafınıza bilgi verilebilmesi, tarafınızla iletişime geçilebilmesi ve dimension doğru şekilde hitap edilebilmesi amaçlarıyla istenmektedir.

Aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz test araçlarından istediğinizi kullanarak internet hızınızı test edebilirsiniz. Ne kadar kaliteli test ölçümleri yapsak ta, az da olsa bir kusur olacağını da unutmamalıyız.

Bunlar, yükleme ve indirme hızlarınızı belirlemenize. Ağınızdaki paket kaybı, gecikme sorunları fiziksel bağlantı sorunları gibi diğer sorunları tanımlamanıza gardenımcı olan en iyi internet hız testi seçenekleri dir.

Siz de yaptığınız testteki “Download” hızı sonucuna ve internet servis sağlayıcınızın dimension sözleşme başlangıcında taahhüt ettiği hıza bakarak vadedilen hızdan internet hız testi speedtest yararlanıp yararlanmadığınızı tespit edebilirsiniz. İnternet hızı, modem, kablolar ve çeşitli dış etkenlerden etkilenebildiği için bu testi düzenli yaparak sorunların o anlık mı yoksa internet sağlayıcıdan dolayı mı gerçekleştiğini gözden geçirebilirsiniz. Mbps Nedir?

Yukarıda sıralanan advertımları uygulayıp uygulamadığınızı doğru bir şekilde teyit etmeniz sonuçların değerlendirilmesi açısından önem arz etmektedir.

Altyapınızın karşıladığı maksimum hızı görebilmek için tıklayın Altyapı Sorgula İnternet Hız Testi Nedir?

 Upload: Veri yükleme hızınızın kalitesini ve hızını ifade eder. Hız testi sonuçlarına ek olarak kullandığınız işletim sistemi ve tarayıcı bilgilerinizi, fiziki olarak lokasyonunuzu, servis sağlayıcınızın detaylarını gözlemleyebilirsiniz. Üstelik tüm testlerimiz tamamen mobil uyumludur.

Report this page